__________________________________________________

Únor 2010

Capital letters

26. února 2010 v 16:30 | Marcella |  writing
Tenhle článek je o tom, kde všude se v angličtině píšou velká písmena, protože v některých věcech je to jinak než v češtině.

Britain's got talent

22. února 2010 v 16:57 | Marcella
Jenom takový krátký oddychový článeček :-)
Britain's got talent je soutěž v Británii (jaké překvapení). Nezáleží na tom, jestli umíte (nebo si myslíte, že umíte) zpívat, tancovat nebo cokoliv jiného. Viděla jsem třeba chlápka, který polykal meče, ale to bylo asi v americké verzi. Každopádně předvedete, co umíte, pak tam jsou tři porotci, kteří rozhodnou, jestli postoupíte do semifinále nebo ne. Myslím, že od semifinále už rozhodují diváci.

Diplom od mlejkom

18. února 2010 v 13:48 | Marcella |  diplomy a ceny pro mě
Dostala jsem diplom od mlejkom za jednu lehkou soutěž, takže děkuju :-)
S Heathem Ledgerem... Achjo, já jsem se teď asi zbláznila, viděla jsem s ním teď docela dost filmů, dokonce asi za minulý nebo předminulý víkend jsem jich shlídla asi pět, a pokaždý když ho vidim je mi tak nějak strašně smutno, když si uvědomím, že už se žádného dalšího filmu s ním nedočkám :-(((((
Promiňte, že tak smutně, ale jinak to teď ani nejde :-(

Zero conditional

10. února 2010 v 22:03 | Marcella |  conditional
Jsem teď projížděla rubriky a všimla jsem si, že tu nemám článek o zero conditional. Možná je to proto, že to vlastně žádná podmínka není a já tuhle věc beru naprosto automaticky, ale tak stejně to sepíšu.
Tvoření: If+present simple, present simple.
Příklad: If I lie to my parents, I have big problems. (Když lžu svým rodičům, mám velké problémy.)
If you want to pay, go to the cash desk. (Jestli chcete zaplatit, jděte k pokladně.)
Použití: Používá se, když mluvíme o reálných situacích a obecných pravdách. Používá se také k zadání instrukcí (viz. druhý příklad).
Důležité: If se překládá jako když.

Inversion

10. února 2010 v 21:45 | Marcella |  writing
Inversion není nic děsivého, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jedná se o změnu slovosledu, kdy je přísudek (sloveso) před podmětem. Běžně se inversion používá v otázkách. V tomto článku bych se ale chtěla zaměřit na to, kdy jindy můžeme inversion použít.

a zase soutěž

2. února 2010 v 21:59 | Marcella |  bláboly
Na blog.blog.cz je nová soutěž - vymyslet nějaký grafický návrh na tričko. Před tím, než mi všichni začnete nadávat, tak vím, že ten nápis se nedá nazvat grafikou, přesto si myslím, že sdělení toho nápisu je jednoznačné a pravdivé :D

Návrh trička z tricka.blog.cz
Návrh trička z tricka.blog.cz - Přední strana

Píšu zas...

2. února 2010 v 18:29 | Marcella |  bláboly
Jak jsem slíbila, tak zase píšu... ALe nějak nejsem schopná napsat cokoli kloudného... Jsem plná dojmů z maturáku, který se nám fakt povedl!!! Nevěřila jsem tomu, ale co se dalo, tak to se povedlo. Jsem si před maturákem dělala legraci, že na něj začnu vzpomínat tak za deset let, ale do té doby o něm nechci slyšet. My měli maturák v neděli a vzpomínám na něj už teď :-)
No a včera jsem byla v Brně se podívat na dni otevřených dveří na farmacii, tak tam musím ještě někdy poslat přihlášku, když už vím jak :-) Ale teda rada do života, nikdy si neplánujte něco tak šílenýho jako jet den po maturáku na druhý konec republiky :D Ale viděla jsem šalinu a měla jsem z toho skoro vánoce :D
Já dneska píšu fakt blbosti, ale to je tím maturákem :D Ale aspoň jsem přepsala ten předchozí článek o výsledkách FCE, tak pokud vás to zajímá, tak si to můžete přečíst. Radši se už loučím :-)