__________________________________________________

Únor 2009

Díl čtvrtý

17. února 2009 v 13:26 | Marcella |  I recommend
Varuji dopředu, s touhle radou bude trochu problém. Nicméně i přes všechno, je tohle nejlepší způsob, jak se naučit anglicky. Rada dnešního dne zní: Odjeďte do zahraničí.
Schválně jsem napsala zahraničí, ale samozřejmě jsem myslela jenom anglicky mluvící země. UK, Ireland, USA, New Zeland, Australia, Canada. Klidně i Jihoafrická republika.

Diplom za účast

16. února 2009 v 10:01 | Marcella
No, tak Glum jakožto nejlepší filmová postava neuspěl, což se ale dalo čekat. Dostala jsem aspoň od Janiss diplom za účast. Děkuji

Future perfect

10. února 2009 v 17:12 | Marcella |  future tenses
Tak jo nudím se, takže se pokusím vysvětlit nevysvětlitelné.

TVOŘENÍ
Tento čas se tvoří pomocí will + have + past participle
př: I will have been...

POUŽITÍ
Tak a tady přichází problém. Tento čas se používá, mluvíme-li o něčem co se v budoucnosti už stalo. Nechápete? Nevadí. Pokusím se vysvětlit na příkladu. Představme si, že v roce 2084 objevíme planetu s životem. V roce 2085 budeme moci říct:
Objevili jsme jednu planetu s životem. - We have discovered one planet with life.
Protože ale teď není rok 2085, tak musíme nějak vyjádřit budoucnost. Proto tam je to will. Výsledek bude vypadat takhle:
In 2085 we will have discovered one planet with life.

Samozřejmě, protože to nemůžeme vědět stoprocentně, tak bychom předtím měli říct něco jako I think nebo I suppose. Ale to už není tak důležité.

Spousta nesmyslů

10. února 2009 v 9:42 | Marcella |  bláboly
Na blog.blog.cz je nová soutěž, kde se mají dělat fotomontáže tak, aby někde byla reklama na náš blog. Sice netvrdím, že mám nejlepší obrázek, to spíš naopak. Ale tady jde o ten nápad. Na obrázku je autobus z Dublinu s adresou mého blogu. Ta ironie je v tom, že zrovna v Dublinu se nepotřebují učit anglicky :D Původně jsem to chtěla udělat s tím klasickým Londýnským double-deckerem, ale pak jsem si prohlížela fotky z Irska a usoudila jsem, že tam prostě musím dát něco souvicejícího s Irskem :)

Prosím o hlas :)

9. února 2009 v 13:40 | Marcella |  bláboly
Soutěží se jen málokdy účastním, ale tentokráte jsem udělala z nějakého záhadného důvodu výjimku a zúčastnila jsem se soutěže o nej filmovou postavu. S Glumeškem :) Takže pokud chcete, tak můžete hlasovat tady.
Děkuji :))

Díl třetí

3. února 2009 v 17:19 | Marcella |  I recommend
Take daší díl. Vím, o čem psát, ale nevím jak, takže neručím za to, jak tenhle článek dopadne.
Zjistila jsem, že když si chcï odpočinout a pustím si nějakou oblíbenou písničku, tak si ji začnu automaticky překládat. Takže bych vám jen chtěla říct, že učit se jde i z poslouchání písniček. Můžete jenom poslouchat a zkoušet si to překládat. Můžete si najít text a poslouchat písničku, jestli v tom ta slova slyšíte. Můžete si zkusit napsat to, čemu rozumíte nebo si myslíte, že tomu rozumíte, a pak to překontrolovat s originálním textem. Možností je spousta a všechny nevymyslím. Není žádná kapela/zpěvák/zpěvačka, koho bych vám doporučila, že mu je dobře rozumět. Každému se líbí něco jiného. Jenom bych vám chtěla zdůraznt, že by ta písnička měla být v angličtině :D (ne, nemám vás za debily, to byla snaha o vtip).
Já se teď takhle snažím naposlouchat španělštinu, ale poněkud mi to nejde. Je poznat, že jsem se přestala učit před čtyřmi lety. Jenom bych ještě chtěla dodat, že podle mě je to nejdůležitější rozumět. Jakmile rozumíte, tak už se pak nějak domluvíte. V nejhorším rukama a nohama. Ale když nerozumíte, nemůžete se ani snažit odpovědět ani nic jiného. Přiznejme si, že opakovat "I don't understand." není moc dobré.

Argh

3. února 2009 v 17:12 | Marcella |  bláboly
Začnu tím, co vás asi zajímá. Tedy tím, jak dopadla ta šílená konverzační soutěž. Nevyhrála jsem. A jsem ráda. Nevím další pořadí, na webu jsou psaní jenom vítězové a já tam nejsem. To ta radostnější zpráva.
Ta neradostná je ta, že jsem momentálně dost naštvaná, protože jsem dneska zjistila, že film, na který se asi půl roku těším, bude mít premiéru v ČR až 22.10.2010. Pro srovnání, v USA má premiéru koncem dubna. Letos. Když jsem to datum viděla, myla jsem, že někoho zabiju. Bohužel nikdo nebyl po ruce. Sice vás to asi nezajímá, ale já si teď stěžuju všem, takže to odnesete i vy. Ale pokusím se hned po tomhle napsat další článek, aby to nebylo navrchu :)
Doufám, že se máte líp než já, ačkoliv to zase není takový problém.
PS: Dole v menu přibyla taková ta věc, která počítá návštěvy. Tak jsem zvědavá, co z toho vyčtu :D