__________________________________________________

Ireland report

7. září 2008 v 13:51 | Marcella |  mýma očima
V Irsku jsem byla tři týdny na studijním pobytu zlepšit si angličtinu, jestli se to povedlo nevím, ale můžete si přečíst, jak jsem tam bydlela a jak to tam vypadalo.
UBYTOVÁNÍ
Byla jsem ubytovaná v rodině. Se mnou tam bydeli ještě tři další studenti, když jsem přijela, tak to byly tři holky - jedna z Běloruska, druhá ze Španělska a třetí z Francie. Běloruska týden po mém příjezdu odjela a nikdo jiný místo ní nepřijel, další týden pak odjely obě zbývající holky a místo nich tam přijeli dva kluci z Německa, se kterýma se mi podařilo se úspěšně míjet.
ŠKOLA
Do školy jsem jezdila tramvají, tzv. LUAS. Cesta trvala zhruba 50 minut.
První den ve škole jsme psali testy, podle kterých nás potom rozdělovali do skupin. Já jsem byla zařazená do skupiny 'advanced' - tedy do 'pokročilých'. Ve třídě nás bylo 15 a lidé se různě obměňovali. První týden se mnou byla ve třídě jedna holka z Čech, která ale pak odjela. Celkově nejvtipnější byl druhý týden, kdy nás bylo ve třídě 12, z toho 7 Němců, 1 holka ze Švýcarska (z německý části), 1 holka z Řecka (uměla perfektně německy), jedna holka ze Švédska, kluk ze Španělska a já. Takže dohromady jsme tam byli tři lidi, kteří neuměli ani slovo německy :-)
Jinak jsme měli 4 hodiny denně: 2 hodiny, 15 minut přestávka a další dvě hodiny. Byly dva typy rozvrhů, ráno a odpoledne. Já jsem měla hodiny odpoledne, tzn. od 14:15 do 17:30, tzn. že jsem mohla ráno spát :-)
Náš učitel se jmenoval Joe a nutno říct, že byl naprosto skvělej, nikdy jsem na jeho hodinách nebyla otrávená ani jsem tam neusnula, naopak mám i trochu pocit, že mě možná přece jen něco naučil :-)
BAILE ÁTHA CLIATH
Baile Átha Cliath je irsky Dublin. Město je to krásný, ale nedoporučuju tam trávit víc jak víkend, pokud tam nechodíte do školy (jako já) nebo tam nepracujete. První týden, co jsem tam byla jsem plná nadšení chodila ulicemi Dublinu; druhý týden už jsem tak nadšená nebyla a třetí týden jsem už nevěděla, co tam mám dělat nebo kam mám jít.
Ale jsem ráda, že jsem tam byla a všechno viděla a zažila.
Jinak se zatím snažím probrat fotkami (vyfotila jsem jich 781). Pak se pokusím vybrat pár nejhezčích a dám je sem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.